IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

A na poduszce grzechu szatan Trismegista
 :: Polis :: Wilgoć :: Myślodsiewnia

Elijah Hayes

Obecność : Obecny
Częstotliwość odpisów : 2-5 postów w tygodniu
Liczba postów : 27
Postów fabularnych : 17
Join date : 20/02/2018
avatar
Nowicjusz
Zobacz profil autora
Czw Mar 08, 2018 1:40 am
Ophelia Addams i Elijah Hayes
POCZĄTEK 253 roku

Łza mimowolna błyska w oczu jej pryzmacie,
Ona marzy szafoty, dymiąc swe haszysze,
Ty znasz tego potwora, co jak sen kołysze —
Hipokryto, słuchaczu, mój bliźni, mój bracie!

— Charles Baudelaire, Do czytelnika, w: Kwiaty grzechu


  Godzina 5:23.

  Światło następujących po sobie dwóch fleszy zarysowało niewyraźny kształt przy podwalu, niby bezwiednie zawieszony w pustej przestrzeni. Poruszyło się kilka cieni, które zasłoniły niecodzienny widok, ktoś machnął latarką jak reflektorem przed galą rozdania śmiesznych statuetek za najlepsze dzieło kina. Na placu przed posesją zebrało się kilka charakterystycznych, czarnych furgonetek i dwa nieoznaczone, osobowe auta. Ze względu na porę, policja nie miała problemu z odseparowaniem gapiów od miejsca zbrodni. Miasto powinno jeszcze spać i spało. Pojedyncze przypadki zrzuciły sen z powiek, łypiąc z obrzydzeniem lub obsesją, między firankami wielkich okien.
  — Zgon nastąpił między godziną drugą a czwartą nad ranem, czasu miejscowego. Denatka to około dwudziestopięcioletnia kobieta, nie udało nam się jeszcze ustalić tożsamości. Czekaliśmy na państwa, aby ściągnąć ciało i określić bezpośrednią przyczynę śmierci. — odchrząknął w pięść. — Choć, jak sam pan pewnie zauważył... — ospowaty mężczyzna o twarzy nastolatka uniósł zakłopotany wzrok na powykręcany kształt przy ogrodzeniu. W promieniach poranka wyglądał niczym nowo zaprezentowany posąg. — prawdopodobnie nie będzie z tym większego problemu. — dokończył, przerzucając kartkę notatnika. Zwilżył wargi, tak jakby chciał coś dodać, lecz rozmówca podnosząc rękę dał mu w jasny sposób do zrozumienia, że nie będą kontynuować tej dyskusji.
Dziękuję, przyjrzałem się. — Niestety.
  Mundurowi zebrali już zeznania osoby, która odnalazła ciało i wezwała służby. Hayes nie miał najmniejszej ochoty słyszeć o tym, co już wiedział z relacji Ficksa. Grał mu na nerwy przez całą drogę i prawdopodobnie ubarwił historię o kilka dodatkowych elementów. Nie było jednak mowy o pominięciu tej formalności. Musiał sobie to wszystko dobrze rozplanować.
  W dniu zbrodni najważniejszym krokiem do wyjaśnienia sprawy, było ustalenie tożsamości ofiary. Nie pozostało mu później nic innego jak dodawać do siebie kolejne elementy układanki. Nie mógł się oprzeć wrażeniu, że trafiła mu się sprawa z jednej strony wyjątkowo piękna, z drugiej nieprzeciętnie popieprzona. Różne myśli przelatywały przez głowę detektywa, kiedy przyglądał się w ciszy, wykrzywionemu w łuk ciału. Kobieta była całkowicie naga. Ręce miała rozstawione na boki, zwisały niesymetrycznie ku ziemi. Po jednej z nich pociekła strużka krwi, plamiąc podłoże niewielką kałużą szkarłatu. Chłopcy zaczęli zakładać się o to, czy była kurtyzaną. On sądził, że w tamtym konkretnym momencie mogła być kimkolwiek. Wszystkim i nikim.
  Pierwszy z prętów wbił się w jej ciało w okolicach łączenia obojczyków. Widocznie to on spowodował fontannę posoki z ust denatki. Jeżyły się dalej w miarę równomiernie — na mostku, w okolicach prawego płuca, gdzieś przy pępku. Jeden z prętów, który akurat gestią przypadku nie wbił się w jej mlecznobiałe ciało, wsunął się między jej wargi sromowe. Metal z lubością przyjął do siebie jej soki i — jak sądził blondyn — zostawił również sycące ślady rozkoszy, którą dzieliła z mordercą.


  Popołudnie, tego samego dnia.

  Gdyby zmarli mogli mówić, byłoby o wiele prościej. Mogliby przecież udzielić ostatniej odpowiedzi i zasnąć na powrót w ramionach wiecznej ciemności. Co dalibyśmy im w zamian? Pokój i sprawiedliwość? Któżby jej chciał i kogóż ona obchodzi, jeśli nie fałszywą moralność bojnych o własną skórę żyjących? Potrzeba było takich strażników, którzy wyłapują wszelkie plugastwo tej samozwańczo utopijnej warstwy. Co taki strażnik mógł wnieść do życia Polis? Sprawiedliwość ponad warstwami.
  Odznaka nie wystarczyła. Nikt mu za bardzo nie ufał, bo zaufania pod żadnym pozorem nie wzbudzał. Niepokój i rezerwa, te były słowami na miejscu. Kamerdyner, który prowadził go do apartamentu Addamsów, zdradzał się w tym w śmieszny sposób. Nie dało się tego wyczuć na pierwszy rzut oka, ale wszystkie mięśnie mężczyzny spinały się w niepewności, która mimo pełni profesjonalizmu, nie pozwalała mu na swobodne funkcjonowanie.
  Elijah został zaprowadzony do pomieszczenia, w którym przyjmowano gości. Nie usiadł, chociaż zostało mu to zaproponowane. Czekał, aż zjawi się ktoś, z kim będzie mógł pomówić.


Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Skocz do: