Share
Go down
avatar
Śnieżynka

Joshua Addams

on Sro Lut 21, 2018 5:00 pm
Tożsamość: Joshua Addams
Wiek: 34 (28.04.219)
Przynależność:Ponad głowami
Zajęcie: Badacz mutacji
Rozdanie kropek:

  • Wiedza o świecie (medycyna, z naciskiem na immunologię) ΟΟΟO
  • Szczęście Ο
  • Kondycja Ο
  • Myśl przełomu ΟΟΟΟ


Poziom obłąkania:Poczytalny
Opis postaci:Joshua jest wysokim na metr osiemdziesiąt mężczyzną o nieco delikatnych rysach twarzy. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy - jego wyrażają więcej niż najbardziej wyszukane słownictwo. Łatwo z nich wyczytać co tak naprawdę ów mężczyzna czuje. Spod okularów, które lekarz zwykł nosić podczas długich godzin pracy spoglądają duże, brązowe oczy. Zwykle łagodne, emanujące spokojem, skrzą wręcz, gdy trafi mu się ciekawy medyczny przypadek. Usta, zwykle wykrzywione w nieznacznym uśmieszku, świadczą o mocno rozwiniętym poczuciu humoru. Addams czasem ma tendencję do garbienia się, zwłaszcza po długich dyżurach. Sylwetkę ma szczupłą, niczym się nie wyróżniającą. Jak przystało na członka rodziny Addamsów ubiera się z klasą. Dba o najmniejszy szczegół odzienia, by nawet najmniejszy pyłek nie zakłócił jego poczucia równowagi. Ogólnie rzecz biorąc sprawia pozytywne wrażenie, jest lubiany przez pacjentów.

Widmo przeszłości: Joshua urodził się wczesną wiosną, jako najmłodsza latorośl rodziny Addamsów. Od początku zdawał się nie pasować do reszty familii. Był pogodnym, pociesznym dzieckiem, rozmiłowanym w muzyce i literaturze, a przy tym niezwykle bystrym. Ciekawił go otaczający świat i prawa nim rządzące. Od samego początku jego los był zadecydowany – będzie kontynuował rodzinną tradycję i zostanie medykiem. Nie trzeba było go do tego specjalnie przekonywać, od początku bowiem przejawiał zainteresowanie pracą rodziców. Od najmłodszych lat kręcił się po szpitalu, a będąc już starszym asystował przy niektórych zabiegach, bądź obserwował z boku. Joshua zdawał się być odporny na, wydawać się mogło, wyssany z mlekiem matki sadyzm i lekkie niezrównoważenie psychiczne reszty familii. Zainteresowała go immunologia, a zaraz po tym badanie mutacji i w tym kierunku postanowił się rozwijać

Mając lat piętnaście, zauważył, że nie tylko drażni go toksyczna atmosfera panująca w rodzinnym domu, ale też porozrzucane naokoło kartki. Nieumyte naczynia. Kurz na półce z książkami. Spocone ręce listonosza. Rozdrażnienie to zaczęło ewoluować , aż z biegiem czasu stało się wręcz nie do zniesienia.  Od tej pory kartki były poukładane i pochowane do segregatora, naczynia lśniły, półki na książki błyszczały, a Joshua już nigdy nie odbierał paczek od listonosza. Otoczenie wokół niego musiało być sterylne czyste, a jakiekolwiek odchylenia od normy wywoływały u niego napady wściekłości. Przyprowadzony do domu Addamsów psychiatra  orzekł jednoznacznie – nerwica natręctw i mizofobia. Senior Addams był wściekły -wszak wyśnił dla najmłodszego  syna świetlaną karierę, a to mogło całkowicie przekreślić jego szanse. Ostatecznie zadecydowano, że fakt ten zostanie całkowicie utajniony, a Joshua – jeżeli nadal pragnie być lekarzem – będzie musiał trzymać nerwy na wodzy i się pilnować.  Zarówno jemu, jak i rodzicom zależało, by tak było. Jego jedyną powierniczką stała się Beth Winchester, która była mu i jest do tej pory najbliższą przyjaciółką

Błędem byłoby sądzić, że przez całe dotychczasowe życie Addams żył wyłącznie pracą i badaniami naukowymi. W jego życiu, gdy miał lat dwadzieścia pięć, pojawiła się Wiktoria. Zjawiskowo piękna, inteligentna, odbywała staż w szpitalu. Skutecznie zawróciła w głowie młodemu doktorowi, który nawet w najgorszym koszmarze nie śniłby, że kobietą kierowała wyłącznie żądza pieniądza i ewentualne profity wynikające z mariażu. Beznadziejnie zakochany, zdawał się nie widzieć pęknięć w tej idealnej bańce w jakiej się znalazł. Dopiero przyłapanie narzeczonej na zdradzie, uświadomiło jak nieskończenie głupi i naiwny się stał. Zaręczyny zostały zerwane, był z tego mały obyczajowy skandal, Wiktoria zaś zniknęła z jego życia, poślubiając jakiegoś biznesmena, równie naiwnego co Josh. Od tej pory, lekarz nie był widywany z żadną kobietą, poza Beth, jednak powszechnie wiadomo, że tą dwójkę łączy wyłącznie przyjaźń.

Im Josh był starszy, tym częściej dochodziło do utarczek słownych z rodzeństwem i rodzicami. Najmłodszy syn miał od zawsze niezwykle otwarty umysł, kontrastujący z konserwatyzmem Addamsów. Również wrodzona niechęć do przemocy i sadyzmu, powoli stawała się murem, oddzielającym go od reszty. Dbając o swój psychiczny spokój i komfort reszty familii, dość wcześnie się wyprowadził i zamieszkał na swoim. Było to dla obu stron zbawienne a dzięki temu Josh nie został wydziedziczony i mógł kontynuować naukę i pracę w rodzinnej placówce. Zajmuje się obecnie badaniem mutacji oraz próbami wynalezienia leku cofającego zmiany.


Koncepcja: Josh z uwagi na swój spokojny charakter i odmienne od reszty rodziny przekonania, trzyma się nieco z boku. Skupia się przede wszystkim na pracy, pragnąć odnaleźć lekarstwo, które mogłoby cofać skutki mutacji. Kierowany wzniosłymi ideałami, obdarzony dużą wiedzą i niezwykle otwartym umysłem, liczy, że zdoła dokonać przełomu.
Wyglądu użycza: Josh Groban


Ostatnio zmieniony przez Joshua Addams dnia Sob Lut 24, 2018 2:09 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach