Share
Go down
avatar
Żałosny podszeptywacz

Samuel Norton

on Pon Lut 19, 2018 10:43 pm
Tożsamość: Samuel Norton

Wiek: 32 lata. Urodzony 9 września 221 roku.

Przynależność: Mieszkańcy

Zajęcie: Właściciel „Garnizonu” a oprócz tego prowadzi na boku mniej legalne interesy.  

Rozdanie kropek:

  • SpostrzegawczośćΟ
  • CharyzmaOO
  • NiezłomnośćO
  • Bój (Broń Palna) OOO
  • ZręcznośćO
  • KondycjaO
  • ManipulacjaOPoziom obłąkania: Poczytalny

Opis postaci: Samuel jest mężczyzną, raczej przeciętnego wzrostu, ponieważ mierzy jakieś 176 centymetrów. Nie jest słabeuszem, ale do postury górnika dużo mu brakuje, zawsze polegał bardziej na swojej zręczności niż sile. Jego ciało jest poznaczone sporą ilością blizn, które zebrał przez swoje aktywne życie i które, zazwyczaj ukryte są pod ubraniem. Włosy Nortona są brązowe, mężczyzna nosi je krótko przycięte, a oprócz tego nosi gęstą brodę. Zazwyczaj ubiera się w białe koszule oraz czarną kamizelkę i garniturowe spodnie, a do chodzenia po mieście wkłada czarny płaszcz i cylinder. Zależnie od humoru Samuel może chodzić sprężystym krokiem, nie zatrzymując się i nie schodząc nikomu z drogi, albo być bardzo miłym i uczynnym człowiekiem uśmiechając się do każdego oraz ustępować wszystkim miejsca. Zależnie od jego relacji z człowiekiem, potrafi wywołać różne reakcje. Jego podwładni odnoszą się do niego ze średnio ukrywanym lękiem. Ludzie, którzy wiedzą, kim jest też zazwyczaj czują lekki niepokój w jego obecności. Za to zupełnie nieuświadomieni przechodnie traktują go po prostu jak właściciela przyjemnego pubu, który nawet czasami staje za ladą, by obsługiwać klientów.

Widmo przeszłości: Samuel urodził się w 221 roku, w Polis. Jego ojciec był górnikiem, a matka pracowała w małym sklepiku. Ich dom był spokojnym miejscem, w którym czas wyznaczała praca ojca. Każdego dnia, mały Samuel nie zasypiał aż do momentu, w którym tata wróci z pracy. Niestety, któregoś dnia ojciec wrócił zupełnie inny niż wcześniej, przestał mówić. Wysłano go do szpitala, ale nie zakwalifikowano go jako szalonego, jednak dla Samuela wszystko się zmieniło. Nie było już zabaw z ojcem, nie było rozmawiania o ważnych dla chłopaka rzeczach. Od tamtego momentu młody Norton jak ognia wystrzegał się kopalni. W momencie osiągnięcia przez niego 18 lat musiał jak każdy mieszkaniec znaleźć jakąś pracę. Chłopak zakręcił się w „Garnizonie” barze stojącym niedaleko szybu kopalni. Właścicielem tego przybytku był niejaki Edward Low. Samuel był bardzo sumiennym pracownikiem, praktycznie pracował za dwóch. Głównymi klientami lokalu byli górnicy, wracający ze swoich zmian, jednak Samuel szybko zauważył, że w „Garnizonie” bywają też goście innego autoramentu. Chłopak zawsze był nieco zbyt ciekawski, a ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Zaczął dociekać, co też oni robią w tym miejscu. Po paru miesiącach drobnego śledztwa Samuel odkrył, że na zapleczu Edward sprzedawał broń. Oczywiście bez pozwolenia, niestety nie pocieszył się tą informacją za długo, ponieważ Low od razu go złapał. Jednak, zamiast pozbyć się ciekawskiego, zaproponował mu pracę. Jego oferta była z tych nie do odrzucenia, jednak nawet jeśli Norton mógłby ją odrzucić, nie zrobiłby tego. Takich pieniędzy, jakie proponował Low, chłopak nie mógł zarobić prawie nigdzie indziej. I tak chłopak wkroczył na ścieżkę przestępstwa. Oficjalnie dalej był zatrudniony jako barman w „Garnizonie”, jednak większość swojego czasu spędzał na innych zadaniach. Ściągał haracze z okolicznych pubów i mniejszych przedsiębiorstw. Szybko i boleśnie odkrył, że w tym celu warto, umieć posługiwać się bronią jednak blizny zostały. W tej sytuacji mężczyzna szybko nauczył się strzelać. W miarę upływu lat awansował w szeregach organizacji, aż mając 23 lata, został prawą ręką Edwarda. Znał wszystkie sekrety i wiedział wszystko o interesach prowadzonych z zacisza „Garnizonu". Samuela całkiem zadowalała taka kolej rzeczy, miał pieniądze, a nie jego odpowiedzialnością były wszystkie ostateczne decyzje. Niestety ten stan rzeczy został zakłócony przez śmierć Lowa. Został zastrzelony przez rywali w ciemnych uliczkach Polis. Nieoczekiwany wyniesiony do pozycji głównodowodzącego, Samuel postanowił odpowiedzieć z całą stanowczością. W rozruchach, które przez to powstały, zginęli zabójcy Edwarda, a każdemu, kto chciałby podważyć, kontrolę Nortona czekał ciężki czas. Od tamtej pory minęły 6 lat, a Samuel umacniał swój wpływ w dzielnicy.
Koncepcja: Człowiek, któremu ciągle mało, teoretycznie jest właścicielem własnego pubu i figurą w półświatku Polis, jednak dalej uważa, że to nie wszystko, co może osiągnąć. Jego ostatecznym zamysłem jest zostać poważanym obywatelem, który utrzymuje się z legalnych biznesów, a przestępczą aktywność ewentualnie zostawia sobie jako małe prywatne hobby.

Wyglądu użycza: Tom Hardy

Notka do MG


Ostatnio zmieniony przez Samuel Norton dnia Wto Lut 27, 2018 9:31 am, w całości zmieniany 12 razy
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach