Ktoś ft. COLEMAN JOSH
 :: Polis :: Organizacja forum :: Archiwum

ktoś

Obecność : Postać nieaktywna
Częstotliwość odpisów : Postać nieaktywna
Liczba postów : 1
Postów fabularnych : 0
Join date : 12/02/2018
avatar
Żałosny podszeptywacz
Zobacz profil autora
Wto Lut 13, 2018 5:09 pm
Tożsamość: Ktoś
Wiek:29
Przynależność: Nokturn
Zajęcie:Herszt i protagonista Szwaczy/właściciel Herbaciarni
Rozdanie kropek: (niepotrzebne usuń)

 • Wiedza o świecie (Limbo)*
 • Spostrzegawczość *
 • Charyzma *
 • Niezłomność
 • Siła fizyczna
 • Bój (broń sieczna)*
 • Zręczność
 • Kondycja
 • Obsługa sprzętu
 • Manipulacja **
 • Szczęście **
 • Ekspresja
 • Wytwórstwo (dziedzina)
 • Myśl przełomu
 • Spryt **

Poziom obłąkania: Niepoczytalność
Opis postaci:
Widmo przeszłości:
Koncepcja:Chociaż Ktoś ma silne powiązania ze światem przestępczym miasta, a łamanie prawa jest dla niego chlebem powszednim, to w głębi serca stara się nieść pomoc tym, którzy w jego mniemaniu niesłusznie zostali pozbawieni prawa do prowadzenia normalnego życia. Dodatkowo jest osobą, która przejawia wyraźne zainteresowanie Limbem, dlatego między innymi zdecydował się na pomoc w badaniach ojca.
Gang: Szwacze, bo tak nazywa się gang, którego stanowisko przywódcy i jednocześnie założyciela pastuje Ktoś to zorganizowana grupa, która swoje zyski czerpie przede wszystkim z „pomagania” osobą, które w mieście przebywają nielegalnie. Szwacze organizują fałszywe dokumenty, pożyczają pieniądze, pomagają w znalezieniu pracy i lokum, a niekiedy również przemycają ludzi do Polis. Jak więc widać, Szwacze, choć w oczach prawa stanowią zagrożenie i swój biznes trzymają twardą, a niekiedy nawet brutalną ręką, to tak naprawdę robią więcej dobrego, niż złego dla ludzi w Nokturnie. I co z tego, że nie za darmo? Oni też muszą z czegoś żyć, a że żyje im się trochę lepiej to już inna historia. Sam Korso przez kilka lat działania grupy zyskał status miejskiej legendy w brudnych zaułkach Nokturnu, a jego przezwisko Ktoś na co dzień wypowiadane jest raczej z nutą podziwu w głosie, niż strachu, mimo że już nie jedna osoba o tym, że Szwacze potrafią postawić na swoim.
Sama struktura gangu jest prosta i wzorowana na modelu feudalnym. Głównym dowodzącym jest oczywiście Ktoś. Sam jednak nie byłby w stanie zająć się wszystkim, dlatego ma kilku pomocników. Pierwszym jest Fałszerz, to on odpowiada za podrabiane dokumenty oraz trzyma rękę na finansach grupy. Drugim jest człowiek zwany Szewcem. Jest odpowiedzialny za prawie wszystkie zadania terenowe oraz piastuje urząd dowódcy bojowego trzonu Szwaczy, czyli Igieł. Igły to zwykli żołnierze mafii. Nie mają wiele do gadania i mają ograniczoną wiedzę, o strukturze organizacji, większość nawet nie widziała na oczy Szefa, nie mówiąc o rozmowie z nim. Ich zadania zależą od widzimisię ich przełożonych. Część z nich jest oddelegowana do pracy w terenie, inni pomagają fałszerzowi. Oprócz wyżej wymienionych jest jeszcze jeden stary świr, ale co on właściwie robi, to wie chyba tylko Ktoś.
Mafia ma dwie główne siedziby. Pierwsza to obskurna herbaciarnia w Nokturnie, która stanowi centrum dowodzenia, jej właścicielem jest Ktoś. Drugą zajmuje się Fałszerz i jest to zakład krawiecki, tam wytwarza się podrobione dokumenty. Wszyscy członkowie gangu są jednocześnie pracownikami jednego lub drugiego lokalu. Ułatwia to pranie pieniędzy.
Inne istotnie informacje:
- Szalony starzec to tak naprawdę ojciec Korso. Bada on naturę Limbo, które leży również w gronie zainteresowani Harrisa, dlatego młody boss chętnie finansuje i wspiera prace swego ojca. Ze względów wizerunkowych musi jednak ten fakt ukrywać.
- Gang ma swoje znaki charakterystyczne i rangi, które przedstawiane są za pomocą odpowiednich tatuaży:
* znakiem określającym przynależność do grupy jest wytatuowana na przedramieniu igła z nitką. Ma ją każdy członek poza Ktosiem, Wariatem i Fałszerzem.
* Dodatkowo wśród Igieł panuje hierarchia, którą określa się poprzez tatuaże przedstawiające karty do gry od 2 do 10, które przy awansie po prostu się przerabia, więc im wyższa ranga, tym gorsza jakość tatuażu. Szewc ma tatuaż przedstawiający kartę As, a Ktoś Króla.
- grupa liczy około 30 ludzi.
Wyglądu użycza: COLEMAN JOSH[/b]

Los

Liczba postów : 67
Postów fabularnych : -2
Join date : 04/10/2017
avatar
Limbo
Zobacz profil autora http://atlas.forumpolish.com
Wto Lut 13, 2018 9:42 pm
Oznaczam sobie tym postem, że twoja karta jest w budowie. Kiedy ją ukończysz podbij temat lub wyślij mi PW.
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Skocz do: