Share
Go down
avatar
Strażnik tajemnic

Strażnik tajemnic

Rodziny fabularne

on Pią Lip 13, 2018 2:50 am
Istniejące od ponad 200 lat miasto przeżyło już wiele pokoleń, które udowodniło, że kilka rodzin pociąga za sznurki bardziej niż inni. Forum umożliwia rozgrywkę w tych rodzinach pod warunkiem zapoznania się z ich historiami i skontaktowaniem się z innymi jej członkami w celu umieszczenia Cię w drzewie rodzinnym.


Addamsowie

Są właścicielami kliniki i szpitala, które funkcjonują w Polis już od roku zerowego, a także ośrodkiem badawczym zajmującym się badaniem choroby popromiennej i szalejących ludzi. Addamsowie od zawsze byli uważani za twardych tradycjonalistów (szczególnie w temacie emancypacji kobiet), jednakże od kilku lat ich agresywna polityka względem przemian w kulturze Polis zelżała, ze względu na tragiczne morderstwo nestora rodziny. Trzy lata temu ciało Alfreda Addamsa zostało znalezione w jego apartamencie na szczycie jednego w wieżowców, a sprawa nigdy nie została wyjaśniona, mimo złożenia publicznej obietnicy odnalezienia winnego przez samego komendanta. Wielu Addamsów to lekarze, badacze i uczeni, jednakże nie każdego członka rodziny dało się zarazić pasją do nauki. Zdarza się więc, że na siłę  zmusza się ich do chociaż pomagania w zarządzaniu rodzinnymi placówkami. Szanują ciężką pracę na tyle, aby nie tolerować darmozjadów i nie utrzymują bezczynnych dzieci - zdarza się więc, że da się dostrzec Addamsa mieszkającego w dolnych partiach wieżowców, wiodącego normalne życie i próbującego wypracować żołd w mało opłacalnej pracy, ponieważ zawiódł w jakiś sposób rodzinę.


McDonaldowie

Przodują w produkcji żywności, posiadając sporych rozmiarów hodowle i opracowując coraz to nowsze sposoby na pozyskiwanie żywności, a tym samym zapewnienie miastu wystarczalności pod tym względem. McDonaldowie są właścicielami znacznej części dachów wieżowców, na których sadzą sporą część swoich plantacji. Promują także posiadanie domowych ogrodów i prowadzą stały handel nasionami roślin. Prawdą jest jednak, że McDonaldowie nie zapewniali żywności miastu od początku. Rodzina ta znalazła się w mieście dzięki jednemu z Ojców Założycieli - Aidenowi McDonaldowi, wynalazcy filtra, który uzdatnia do picia toksyczną wodę, a także jest w stanie określić poziom jej skażenia. Jakość i niska cena produktów oferowanych przez McDonaldów sprawiła, że szybko znalazły się w ścisłej czołówce sprzedaży, a import z innych miast stawał się coraz mniej opłacalny i sensowny.


Hamiltonowie

Właściciele kopalni Hamilton i pomysłodawcy budowy podniebnego miasta, którzy mają w garści wiele nieruchomości na szczytach tutejszych wieżowców. Hamiltonowie od pokoleń zarządzają wydobyciem węgla i transportowaniem go do miasta, stąd tradycja aby w wieku 18 lat synowie schodzili z Polis i razem z górnikami wydobyli swój pierwszy kawałek. Żaden z bogaczy nie pracuje jednak bezpośrednio w kopalni (a jeżeli już - jedynie dyryguje górnikami), jednakże większość z mężczyzn uczonych jest techniki i reperowania maszyn, aby dbali o taśmy transportujące wegiel w chmury, filary i inne urządzenia bez których Polis nie jest w stanie funkcjonować. Hamiltonowie cieszą się dobrą opinią wśród wszystkich warstw społecznych, głównie ze względu na to, że ich praca jest nie dość że fizyczna, to jeszcze obarczona sporym ryzykiem. Poza tym posiadają dobre stosunki z górnikami, ze względu na uczciwość w kwestii rozliczeń i duże ubezpieczenia zdrowotne, jakie wypłacane są ich pracownikom w razie choroby popromiennej.


Fosterowie

Są jedną z rodzin założycielskich Polis, która wyłożyła bardzo dużo pieniędzy na budowę utrzymujących miasto filarów. Są oni właścicielami największej galerii i muzeum, a bogactwo czerpią z obrotu dziełami sztuki. Warto dodać także, że biorą aktywny udział w rozwoju kulturalnym miasta i starają się pomagać jego mieszkańcom. Znani jako niezwykle pokojowa oraz serdeczna rodzina, lecz niestety zostali dotknięci tak zwaną chorobą Valerie. Podczas pierwszego Limbo Valerie Foster, ówczesna pani domu rodziła. Niestety nikt nie był przygotowany na taki zbieg wydarzeń, a lekarze nie wiedzieli wtedy, że toksyny, które rozpierzchły się po świecie miały poważny wpływ na organizm Valerie oraz jej dziecka. Wiadomość o śmierci noworodka okazała się druzgocąca, lecz pragnienie potomstwa Valerie doprowadziło ją do kolejnej ciąży. Wskutek pechowego wydarzenia stała się ona jednak nosicielką choroby, o której jeszcze nikt nie wiedział i która wcześniej nie istniała. Kolejnym dzieciom pani Foster udało się przeżyć, jednakże zauważono u nich nietypowe zachowania, podczas których kaszlą lub wymiotują czarną substancją. Po wnikliwych badaniach okazało się, że niewielkie ilości wdychanych toksyn z radioaktywnych deszczy nie powodowały mutacji ani nie były usuwane przez system odpornościowy, tylko agresywnie oddziaływały na krew chorego. W wyniku czego ta zmieniała swój kolor, skład i konsystencję, skutecznie zatruwając organizm, który starał się usuwać zanieczyszczoną krew. Osoby dotknięte chorobą Valerie zmuszone były do potrajania środków ostrożności, by chronić się przed toksynami, aby przeżyć. Nieodpowiednia ochrona skutkuje bolesną śmiercią, aczkolwiek ze względu na genetyczne występowanie choroby dotyka ona tylko niewielkiej części społeczeństwa, a w przypadku Polis praktycznie tylko wśród członków rodziny Fosterów.


Winchesterowie

O Winchesterach mawiają, że wzbogacili się na marzeniach słabszych i upokorzonych... i jest w tym trochę prawdy, ponieważ ich popularność i bogactwo bierze się z aktu własności nad największym domem bukmacherskim w Polis, oraz produkcji napojów alkoholowych. Winchesterowie są prawdopodobnie najmniej lubianą rodziną w całym mieście, a przechadzki do dzielnic nędzników są w ich przypadku wyjątkowo niewskazane - ogołocili z resztek pieniędzy niejednego, rozkładając na imprezach masowych liczne namioty, w których pod stolikiem można było przegrać fortunę w nieuczciwych grach hazardowych. W ich apartamentach organizuje się często rozgrywki pokerowe dla wtajemniczonych, a stróże prawa bezradnie rozkładają ręce - jak do tej pory wszelkie nielegalne działania uszły im na sucho. Nie wiadomo jednak do przyniesie przyszłość, a posiadanie nazwiska Winchester jest ryzykowne.


Starkowie

Nie należą do najbogatszych rodzin w Polis i prawdopodobnie nigdy nie znajdą się w ścisłej ich czołówce - swoją fortunę Belladona Stark, obecnie chorowita staruszka, przetraciła na organizacje wypraw, które miały na celu odnalezienie zdatnych do życia miejsc w okolicach Polis. Wszystkie jak do tej pory okazały się być nieskuteczne, jednakże marzenia Belladony o zejściu na ziemię i dowiedzeniu się jak wyglądają przekazywane jej w legendach zielone, pozbawione toksyn lasy i błękitne jeziora przeszły już do historii. Starkowie stali się w ten sposób rozpoznawalni, a syn Belladony, Charles, mocno zaangażował się w politykę, stając się tym samym obecnym burmistrzem Polis.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach