Share
Go down
avatar
Strażnik tajemnic

Strażnik tajemnic

Czym jest Atlas? Wstęp do całej opowieści

on Pią Lip 13, 2018 2:42 am
Atlas jest przygodową grą fabularną, w której owianym tajemnicą i mistycyzmem, fantastycznym mieście gracze (zwani dalej Badaczami Tajemnic) mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich sesjach. Badacze zapisują się na poszczególne tury, podczas których w Polis, centrum akcji dochodzić będzie do coraz dziwniejszych wydarzeń. Zadaniem Badaczy jest rozpracowywanie spisków i zagadek, rozwijanie swoich postaci i odkrywanie wykreowanego przez Strażników Tajemnic świata na nowo. Każdy z Badaczy startuje z niskiego lub średniego szczebla społecznego.


Wstęp do fabuły


Atlas opowiada o alternatywnej rzeczywistości, o świecie będącym u swojego kresu. W 334 roku przed naszą erą doszło do zjawiska, które dzisiaj nosi nazwę Limbo - niebo przykryły purpury, a na Ziemię spadły pierwsze radioaktywne deszcze. Do dzisiaj zarówno w dzień jak i w nocy na sklepieniu widoczne jest rozcięcie, które zdaje się pulsować jak przy oddechu i przypomina ludziom, że coraz mniej miejsc na Ziemi jest zdatnych do życia. W różnych państwach ostało się kilka większych metropolii, jednakże radioaktywna rzeczywistość nie pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy nimi.

Mieszkanie na powierzchni lub pod powierzchnią ziemi, gdzie stale unosi się radioaktywna mgła wymaga poruszania się w specjalnych kombinezonach i maskach, ale na pewnej wysokości rozrzedza się ona i całkowicie znika, tak jak w przypadku głównego miejsca rozgrywki Atlasu.

Polis usytuowane jest w okolicy kopalni Hamilton, co umożliwia mieszkańcom stałe wydobywanie węgla niezbędnego do napędzania maszyn i ogrzewania domostw. Wejście na unoszącą się ponad powierzchnią ziemi platformę możliwe jest jedynie po przekroczeniu grubych, znajdujących się na dole murów. Jest to miasto spowite wieczną mgłą, z wysokimi budynkami, próbującymi pomieścić wszystkich mieszkańców. Wśród nich widocznych jest wiele podziałów na bogaczy i biedotę. Z tych drugich najwięcej przywilejów mają tutaj górnicy, którzy ryzykując życiem schodzą z bezpiecznych terenów ponad ziemią, aby Polis mogło buchać parą i istnieć mimo wszystkich przeciwności losu.

Miasto określane jest już mianem legendy, a mieszkańcy innych metropolii marzą o przeniesieniu się tam i widzeniu utopijnego życia w chmurach, jednakże wizje o tym, jakoby Polis funkcjonowało bez skazy to jedynie przekazywane pocztą pantoflową mity. Już dziś podważa się jego samowystarczalność, a w ciemnych uliczkach knuje się spisek przejęcia władzy. Jest to jednak jedyne miejsce na całej planecie, w którym można zdjąć maskę i odetchnąć czystym powietrzem. Wiele osób jest więc w stanie słono zapłacić za możliwość przeżycia tam choćby ostatnich chwil. Niestety nie każdy może stać się obywatelem Polis. Podstawą życia w mieście jest praca i płacenie odpowiedniego żołdu dla urzędu, którego pobranie odbywa się raz na kwartał, wraz z obowiązkowym spisem ludności, przeprowadzanym od czasu, kiedy niektórzy obywatele zaczęli w szaleństwie mordować innych. Z tego powodu osoby chore na umyśle, a więc potencjalnie niebezpieczne dostają nakaz eksmisji. Sprawa rosnącej ilości niepoczytalnych mieszkańców pozostaje niewyjaśniona.

Atlas umożliwia ci rozgrywkę w radioaktywnym świecie i zatańczenie na jego zgliszczach, w ostatnim miejscu na Ziemi, w którym ludzie wciąż potrafią patrzeć w górę i marzyć.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach