IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Atlas opowiada o alternatywnej rzeczywistości, o świecie będącym u swojego kresu. W 334 roku przed naszą erą doszło do zjawiska, które dzisiaj nosi nazwę Limbo - niebo przykryły purpury, a na Ziemię spadły pierwsze radioaktywne deszcze. Do dzisiaj zarówno w dzień jak i w nocy na sklepieniu widoczne jest rozcięcie, które zdaje się pulsować jak przy oddechu i przypomina ludziom, że coraz mniej miejsc na Ziemi jest zdatnych do życia. W różnych państwach ostało się kilka większych metropolii, jednakże radioaktywna rzeczywistość nie pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy nimi.

Mieszkanie na powierzchni lub pod powierzchnią ziemi, gdzie stale unosi się radioaktywna mgła wymaga poruszania się w specjalnych kombinezonach i maskach, ale na pewnej wysokości rozrzedza się ona i całkowicie znika, tak jak w przypadku głównego miejsca rozgrywki Atlasu.

Polis usytuowane jest w okolicy kopalni Hamilton, co umożliwia mieszkańcom stałe wydobywanie węgla niezbędnego do napędzania maszyn i ogrzewania domostw. Wejście na unoszącą się ponad powierzchnią ziemi platformę możliwe jest jedynie po przekroczeniu grubych, znajdujących się na dole murów. Jest to miasto spowite wieczną mgłą, z wysokimi budynkami, próbującymi pomieścić wszystkich mieszkańców. Wśród nich widocznych jest wiele podziałów na bogaczy i biedotę. Z tych drugich najwięcej przywilejów mają tutaj górnicy, którzy ryzykując życiem schodzą z bezpiecznych terenów ponad ziemią, aby Polis mogło buchać parą i istnieć mimo wszystkich przeciwności losu.

Miasto określane jest już mianem legendy, a mieszkańcy innych metropolii marzą o przeniesieniu się tam i widzeniu utopijnego życia w chmurach, jednakże wizje o tym, jakoby Polis funkcjonowało bez skazy to jedynie przekazywane pocztą pantoflową mity. Już dziś podważa się jego samowystarczalność, a w ciemnych uliczkach knuje się spisek przejęcia władzy. Jest to jednak jedyne miejsce na całej planecie, w którym można zdjąć maskę i odetchnąć czystym powietrzem. Wiele osób jest więc w stanie słono zapłacić za możliwość przeżycia tam choćby ostatnich chwil. Niestety nie każdy może stać się obywatelem Polis. Podstawą życia w mieście jest praca i płacenie odpowiedniego żołdu dla urzędu, którego pobranie odbywa się raz na kwartał, wraz z obowiązkowym spisem ludności, przeprowadzanym od czasu, kiedy niektórzy obywatele zaczęli w szaleństwie mordować innych. Z tego powodu osoby chore na umyśle, a więc potencjalnie niebezpieczne dostają nakaz eksmisji. Sprawa rosnącej ilości niepoczytalnych mieszkańców pozostaje niewyjaśniona.

Atlas umożliwia ci rozgrywkę w radioaktywnym świecie i zatańczenie na jego zgliszczach, w ostatnim miejscu na Ziemi, w którym ludzie wciąż potrafią patrzeć w górę i marzyć.
87 postów w 52 tematach
Brak nowych postów
Nieobecności
Czw Mar 22, 2018 3:43 pm
Madeline Chambers Zobacz ostatni post
avatar
Organizacja forum
W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje o fabule i mechanice Atlasu, dowiesz się jak grać, poczytasz o zasadach panujących na forum, utworzysz kartę postaci i ustalisz relacje z innymi graczami. Tutaj również publikowane będą wszelkiego rodzaju ogłoszenia i nowinki. Jest to najzwyczajniej w świecie nasz dział organizacyjny, żeby nic się po drodze nie poplątało.
Miedziane aleje
To nic innego jak główne miejsce naszej rozgrywki, czyli ścisłe centrum Polis. Skąpane w wiecznej mgle Miedziane Aleje to codzienność naszych postaci. Jeżeli chcesz utworzyć nowy temat w tym dziale zapytaj wpierw administratora o pozwolenie na takie działanie.
197 postów w 21 tematach
Brak nowych postów
Filthy
Today at 11:53 am
Marceline D. Foster Zobacz ostatni post
avatar
Wilgoć
Tutaj umieszczone zostały wszelkie tereny niebezpieczne, poza kopułą, myślodsiewnie i światy astralne. Zanim zaczniesz rozgrywkę gdziekolwiek w wilgoci zorientuj się, czy możesz to zrobić.

Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Statystyki
Mamy 57 zarejestrowanych użytkowników. Ostatnio zarejestrował się Rhys McDonald. Nasi użytkownicy napisali 386 wiadomości. Na Forum jest 3 użytkowników :: 1 Zarejestrowany, 0 Ukrytych i 2 Gości Zarejestrowani Użytkownicy: Marceline D. Foster
Grupy
AboveheadsCitizensNocturneHamilton MinersWanderers

Ostatnio dostępni

Ponad głowami • to wyższa warstwa społeczna, która ma dostęp do szczytów wieżowców. Najczęściej są to osoby znane, pracownicy urzędów i ludzie, którzy przenieśli się do Polis dzięki zapłaceniu olbrzymich ilości pieniędzy.
Mieszkańcy • to po prostu zwykłe osoby, które są zarejestrowane w spisie obywateli. Bycie mieszkańcem nie nadaje ci praktycznie żadnych przywilejów.
Nokturn • osoby przebywające w mieście nielegalnie. Często są to ludzie chorzy i obłąkani, którzy w normalnych warunkach nie byliby w stanie przejść procedury rejestracji obywatela, ukrywający się przestępcy i inne osoby, które muszą ukrywać się przed stróżami prawa.
Górnicy kopalni Hamilton • to osoby, które regularnie schodzą z Polis, aby wydobywać węgiel z okolicznych kopalni, za co przysługują im dodatkowe przywileje (takie jak zwolnienie z żołdu), a także dość wysoka pensja. Raz w miesiącu będą musieli jednak rzucić kością na ewentualne mutacje i/lub poczytalność.
Wędrowcy • to mistrzowie gry i postacie specjalne.
Forum Atlas Chmur jest inspirowne dieselpunkiem i poszczególnymi odcinkami Doktora Who.
Niektóre kody użyte w wyglądzie pochodzą z Never Utopii. Kto w ogóle czyta stopki? The Game